O nás

Hotel Smetanova

Moderní hotel v srdci Vsetína, který nenabízí jen ubytování, ale také zábavu.

Má strategickou polohu v centru Vsetína a je skvěle dostupný cestujícím vlakem, autem i autobusem, je totiž v těsné blízkosti vlakového i autobusového nádraží. Hotel je jedinečný i tím, že je součástí Smetanovy obchodní galerie, podobný koncept nemá v České republice obdoby. Obchodní galerie je místem, které nabízí svým zákazníkům vše, co potřebují v běžném každodenním životě, jako jsou nákup potravin, oblečení, kosmetiky, lahodné jídlo, zábava, relax i cvičení.

Dobře se u nás budou cítit jak manažeři, tak běžné rodiny s dětmi. Hosté mohou při svém pobytu využít služeb restaurace, bowlingu, wellness, 5D kina nebo si zdarma zacvičit ve fitness centru. Pro rodiny s dětmi možnost zapůjčení dětské postýlky a přebalovacího pultu. V případě potřeby zapůjčíme žehličku i žehlící prkno.

Tipy na výlety

Tipy na výlet do okolí jinak než autem :)

Zámek Vsetín

Renesanční zámek z počátku 17. století se rozkládá na Horním náměstí. Tato památka patří k dominantám Vsetína. Z 60metrové zámecké věže máte jedinečnou příležitost shlédnout město a okolí. Nejen pro rodiny s dětmi nabízí zámek Templářský sklípek, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavostí o rytířích templářského řádu.

 

Hvězdárna Vsetín

Malebná hvězdárna, která se nachází kousek od vsetínského zámku v ulici Jabloňová. Díky její menší velikosti nabízí méně formální přístup, proto je tolik oblíbená.

 

Rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna, které se přezdívá také valašská Eiffelovka, ční 651 metrů nad mořem. Je typická svou kovovou konstrukcí a měří 37 m. Rozhlednu můžete najít na kopci Vartovna, který je od našeho hotelu vzdálený vzdušnou čarou 9 km. Vartovnu můžete navštívit celoročně a vstup na ni je zdarma.

 

Evangelický kostel ve Velké Lhotě

Velmi netradiční kostel, který více než jako kostel působí jako hospodářské stavení. Přesto se jedná o národní kulturní památku, ve které působil jako evangelický farář autor známé dětské knihy Broučci, Jan Karafiát. Jde o zcela originální stavbu v oblasti sakrální architektury, v České republice je to vůbec poslední stavba této architektury. Jméno Karafiát nese i naučná stezka zbudovaná v posledních letech. Začíná ve Valašském Meziříčí, pokračuje přes Velkou Lhotu směrem k přehradě Bystřička, kde končí. Zde na ni navazuje druhá naučná stezka Klenov–Dušná.

 

Muzeum valašských strašidel, Valašské Meziříčí

V nedalekém Valašském Meziříčí se nachazí Muzeum valašských strašidel. V muzeu jsou představena nejznámější valašská strašidla, skřítci a rarášci z dílny výtvarníka Aleše Drašara, přičemž o každém strašidle si mohou návštěvníci dočíst zajímavé příběhy. Tento tip na výlet ocení především rodiny s dětmi.

 

Pulčínské skály

Stačí se vydat pár kilometrů od Vsetína a narazíte na největší moravský skalní labyrint Pulčínské skály, který se nachází v cca 700 m n. m. Výlet na Pulčínské skály je vhodný jak pro dospělé, tak pro rodiny s dětmi.

Jezero Balaton, Nový Hrozenkov

Jezero Balaton nebo také přírodní koupaliště Na Stanoch, jak je komu bližší pojmenování uměle vytvořeného jezera v obci Nový Hrozenkov. V letních dnech láká svou rozlohou 9,5 ha ke koupání a vodním radovánkám v průzračné vodě. Kolem jezera najdete jak travnaté, tak písčité pláže, sociální zázemí, občerstvení i skokanský můstek pro skoky na lyžích a prknech. Je ideální destinací pro cyklisty, jelikož kolem něj vede cyklostezka Bečva.

 

Česko-slovenský mechanický betlém

Unikátní mechanický betlém, který najdete v Horní Lidči, obci vzdálené 20 km od Vsetína, je řazen do čtyřicítky nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje. Obsahuje asi 230 dřevěných figurek, z toho 75 pohyblivých. Při prohlídce můžete zhlédnout filmový snímek, který přibližuje nejzajímavější historické momenty, události, zvyky i stará původní řemesla tak, jak se v průběhu staletí vyvíjel život v našem kraji, v česko-slovenském pomezí.

 

Gibon park, Rožnov pod Radhoštěm

Lanové dráhy, minigolf, indiánská vesnička, zorbing a další atrakce, to vše nabízí Gibon park v Rožnově pod Radhoštěm. Krásné prostředí lesoparku i sousedství městského koupaliště a kempu jsou jen dalšími důvody pro jeho návštěvu. Možnost cestování ze Vsetína vlakem, autobusem, ale i na kole, jelikož zde vede cyklostezka Bečva.

 

Kulíškova naučná stezka, Velké Karlovice

Krásný tip na rodinný výlet do přírody CHKO Beskydy. Kulíškova naučná stezka je dlouhá 2,5 km a má celkem 11 zastavení, což zvládnou i malí turisté nebo rodiny s kočárky. Stezkou provází kulíšek, což je vzácný druh sovy. Na jednotlivých zastaveních se děti seznámí s různými zvířaty a dozví se, jak žijí, čím se živí, kde bydlí aj.

 

Dětský letní a lyžarský park Razulák, Velké Karlovice

Dětský park Razulák je menší rodinný park, který je umístěný v lyžařském areálu Razula. V nabídce najdeme dětský lanový park, letní tubing , trampolínu, kuličkodráhu, šlapací auta BERGTOYS, obří pískoviště, aquazorbing, indiánskou vesnici, odpočinkovou zóny pro rodiče, nafukovací skákací hrad se skluzavkou. Park se nachází od našeho hotelu vzdušnou čarou 23 km směrem na Velké Karlovice. Výborná dostupnost vlakovým spojením Vsetín – Velké Karlovice nebo autobusem na zastávku Leskové.